Alüminyum Folyolar

En iyi Ambalaj Çözümü olan Alüminyum Folyolar, günümüzde en sağlıklı, muhafaza etme süresi ile öne çıkan ambalajlama ürünüdür.

Pet / alü / pe Alümünyum Folyolar

PET / ALU / PE Alüminyum Folyo

Ekstrüzyon laminasyon ve gravür laminasyon teknolojisinin bir arada kullanılmasıyla üretilmektedir.
Üst baskıya uygun beyaz sağlam zemin

Kullanım Alanları:
Islak Mendil, Kil Maske Ambalajları, Isı ve Kauçuka yapışan folyolar, Dezenfektan Ambalajı, Kahve Folyoları, Toz İçecek Ambalajı.

Sağlıklı Ürün

Uzun Süre Koruma

Uygun Fiyat

Alü / pet alümünyum Folyolar

ALU / PE Alüminyum Folyo

Gıda endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çok katlı esnek ambalajların, polietilen ekstrüzyon marifetiyle üretimi gerçekleştirilmektedir. Tüm gıda ambalajı üretimimiz steril, temiz ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Sağlıklı Ürün

Uzun Süre Koruma

Uygun Fiyat

al/pet

AL / PET Alüminyum Folyo

..............

Sağlıklı Ürün

Uzun Süre Koruma

Uygun Fiyat

Paper / alü / pe Alümünyum Folyolar

PAPER / ALU / PE Alüminyum Folyo

....

Sağlıklı Ürün

Uzun Süre Koruma

Uygun Fiyat

Paper / alü / pe Alümünyum Folyolar

PAPER / ALU Alüminyum Folyo

.....

Sağlıklı Ürün

Uzun Süre Koruma

Uygun Fiyat

Alüminyum Folyolar ?

01

Alüminyum folyonun Özellikleri nedir ?

Alüminyum folyo tamamen zehirsizdir ve dünyada gıda maddeleri ile direk temas etmesine izin verilen malzemelerdendir. Bütün fleksibl malzemelerle birlikte kullanılır. Alüminyum folyo üzerine baskı uygulanabilir (her iki tarafına da). Işığı oldukça iyi yansıtır. Kabartma dizayn yapılabilir.

Bir tarafı mat ve gofrajlı, diğer taralı düzgün ve parlak olmak üzere üretilir. Göz alıcı dizaynlar yaratabilmek için ters baskılı bir filmle lamine edilebilir.

İçinden folyonun görünebildiği şeffaf mürekkeplerin kullanımı, parlak­lığından bir şey kaybettirmeden hoş bir metalik renklendirme sağlar.

Daha dekoratif amaçlar için kabartma da kullanılabilir.

Çekilmiş kahve, hazır çorba gibi koku bariyerinin kesinlikle gerekli oldu­ğu ambalajlarda alüminyum folyo tercih edilir. Yine su buharı ve gaz bariyeritesi nedeniyle meyve suyu ambalajlarında ve birçok gıda ürünleri­nin ambalajlanmasında kullanılan fleksibl ambalajlarda alüminyum folyo kullanılır. Ancak ; alüminyumu üretmek için çok yüksek enerjiye gereksinim olduğundan alüminyum pahalıdır. Eğer alüminyum folyo yalnızca dekoratif amaçlı kullanılacak, bariyer özelliğinden yararlanılmayacak ise; başka bir malzemeyle metalize etmek bir alternatif olabilir. Yani buharlaştırılan alüminyum bir vakum altında plastik film ya da kağıt ağ tabaka üzerine yoğunlaştırılabilir . Burada alüminyum katmanı yüzeyde çok ince yalnızca, 0,04 mikron kalınlığındadır. Bariyer özelliği yalın filmlerden daha iyi olan metalize filmler birçok alanda alüminyum folyonun yerine kullanılıyor.

02

Vakumlu torbanın, Çeşitleri Nelerdir?

Alüminyum folyo genel olarak birlikle kullanıldığı diğer fleksibl ambalaj materyallerinin çoğundan daha düşük bir uzanım oranına sahiptir. 6,5 mikron kalınlığındaki folyo, %2-2,5 oranında uzama gösterir. 50 mikronluk folyoda bu sayı, %12-15'tir. Aradaki farkın nedeni oldukça basit. Kalın folyoda uzayabilecek daha fazla metal vardır. Eğer kıvırma ya da ger­me, folyoyu uzama sınırlarının ötesinde zorlansa, folyo yırtılır ve bariyer potansiyelinin bir kısmı yok olur. Folyo ölçülerinin ve diğer faktörlerin seçimi, çok bilinmeyenli bir denklem gibidir. Benzer ya da paralel uygu­lamalardaki folyo laminasyonlarının başarılı performansları hakkında edinilebilecek genel bilgi, uygun kombinasyonu bulma yolunda bir başla­ma noktası oluşturabilir; daha da önemlisi ortaya birden çok aday çıka­bilir. Bu durumda, istenilen kullanım alanının getireceği baskılara ya da benzer koşullara folyoyu tabii tutarak yapılacak gerçek bir ambalaj dene­yi, başarıyı garantilemek yolunda iyi bir adım oluşturur.

Gıda ambalajı çeşitleri nelerdir?
Ürünler ambalajlanırken kullanım alanı ve özellikleri dikkate alınır. Gıda ürünleri aynı özelliklere sahip değildir ve üretim sonunda farklı ambalajlara ihtiyaç duyar. Ambalajlarımızı sadece yapıldıkları malzeme çeşidine göre değil; kullanıldığı ürün grubuna göre ayrılır. Ürün gruplarına göre ambalaj çeşitliliği sağlayarak ürününüzden en yüksek performansı almanızı sağlar.

Tüm Haklar Saklıdır 2021 @ Neon Ambalaj